100 річниця від дня народження В.Сухомлинського
«Праця, покликання, щастя»

(бібліотечний урок за творами В.О. Сухомлинського)

 

Цілі: познайомити учнів з життєвим шляхом В.О. Сухомлинського, з його творами для дітей, виховувати в учнів любов до праці, розуміння свого покликання, щастя.

Обладнання: книжкова виставка, портрет В.Сухомлинського, рушник, грона калини.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Бібліотекар зустрічає учнів, пропонує оглядово ознайомитися з матеріалами книжкової виставка «Василь Сухомлинський – дітям». Після цього учні займають свої місця.

 

ІІ. Вступне слово бібліотекаря.

Дорогі учні з 1 по 31 жовтня бібліотека нашого училища приймає участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек – 2018, який проходить під гаслом «шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського). В рамках цього місячника в нашій бібліотеці проводитимуться різноманітні заходи і одним із них є сьогоднішній наш урок.

ІІІ. Робота за темою уроку.

  1. Ознайомлення з темою.

Бібліотекар. Сьогоднішній наш урок присвячений творчості видатного українського педагога, майстра світового рівня, великого гуманіста і добротворця, дитячого письменника В.Сухомлинського, який своє серце віддав дітям й присвятив своє життя служінню Україні.

  1. Бесіда «Великий педагог – великий добротворець».

Бібліотекар.

Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 року в с. Василівка Онуфріївського району Кіровоградської області в незаможній селянській родині.

Ріс Василько працьовитим, добрим і люблячим хлопчиком, з дитинства допомагав матері виховувати молодших дітей, двох братиків та сестричку.

«Навколо нього завжди були діти, то казки їм розповідає, то малює щось…».

Великий вплив на маленького Василька мав дід Сухомлинського Омелян, у якого була велика бібліотека і який заохочував внука до читання. Уже дорослий Василь Олександрович часто згадував, як багато дід йому читав і ніколи не забував дідові слова: «Хто дітей любить, той добрий чоловік».

Був одним із найкращих учнів школи і вже тоді твердо знав, що буде тільки вчителем. Навчався на вчителя в Кременчуці, одного разу мало не замерз у снігах, коли добирався взимку додому…

17-річним юнаком почав працювати вчителем української мови та літератури. Згодом заочно навчався у Полавському педагогічному інституті і паралельно працював вчителем.

Він завжди був разом із дітьми: ходили в ліс вирізувати сопілки та вчитись грати на них…

У липні 1941-го року молодого вчителя мобілізували на фронт, був важко поранений, переніс кілька операцій, уламок снаряда в його грудях залишився на все життя.

З 1948 року і до останніх днів свого життя працював директором Павлиської середньої школи. І створив таку школу, яку нині, у ХХІ столітті ми б назвали «сучасною», «європейською».

Понад усе любив дітей і життя своє присвятив школі і дітям.

 
«Сухомлинський у діалозі з сучасністю»

(виступ на засіданні методичної комісії викладачів природничих дисциплін)

 

«Що було найголовнішим у моєму житті?

Без вагань відповідаю: любов до дітей»

(В.Сухомлинський)

 

Обладнання: добірка творів В.О. Сухомлинського та матеріалів з періодичної преси до 100-річчя від дня народження видатного педагога.

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 5
На даний момент 14 гостей на сайті