Корисні посиланняВхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ВПУ
 
Виховна година « Його величність ґудзик»

В рамках предметно – методичного тижня  з професії кравець, учні групи К-21 під керівництвом класного керівника Юскевич Л.А. підготували і провели відкриту виховну годину на тему « Його величність  ґудзик».  Учні ознайомили  слухачів з історією виникнення ґудзика, з його сакральним призначенням, з формою, розміром, оздобленням колишніх ґудзиків. Слухачі мали змогу переглянути  відеофільм про  сучасні  способи  виробництва ґудзиків. Переглянули презентацію про  сучасні види ґудзиків. А їх виготовляють з  фенопласту, морських мушль,  з деревини клену, бука, з металу, скла і навіть каменю, плетуть із шнура при допомозі гачка. Слухачі мали змогу почути цікаву інформацію про гудзики:

- Джеймс Хапер, обраний мером  Нью – Йорка в 1844 році , увів форму для поліцейських. Відмінною її  особливістю були блискучі мідні ґудзики. Мідь по англійські звучить , як «купер». Саме завдяки мідним ґудзикам поліцейських незабаром стали називати  « копами». Схоже це прізвисько ґудзики закріпили за ними назавжди.

- У Нью –Йорку в Манхетені в модному кварталі на  «Фейшен Авеню» є цікавий пам’ятник  ґудзику з голкою, а в штаті Масечусець знаходиться єдиний  острів у світі який назвали на честь  ґудзиків – «Бутон».

- Якщо зазирнути в історичні джерела, то виявиться, що вперше ґудзики з’явилися на рукавах у часи правління Наполеона Бонапарта і саме за його наказом вони пришивались до рукавів куртки кожного солдата. Ви не повірите, але головною метою такого нововведення було викорінення у солдатів звички витирати  ніс  під час нежитю,  або рот після приймання їжі в рукави військової куртки, щоб не псувати зовнішній вигляд військового мундиру.

- Наші прабабусі любили бавитись великими ґудзиками на 4 дірки. Крізь них вони пропихали міцні нитки, скручували їх і розтягуючи та стягуючи руками, утворювали приглушений свистячий звук, ніби там  сидів цвіркун. Найбільшим мистецтвом було якнайдовше крутити нитку і не збитися. А вже потім з'явилась схожа забавка йо-йо.


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 38 гостей і 1 користувач на сайті