Корисні посиланняВхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ВПУ
 
Я патріот України

Протягом грудня в рамках місячника народних традицій відбувся фестиваль патріотичної творчості «Я патріот України», а завершився фестиваль 23 грудня святковим концертом.

 

На початку заходу Л.І.Романюк розповіла про випускника нашого училища 1966 року Бадеру Олександра Миколайовича, який був активним учасником Євромайдану, незважаючи на солідний вік.

Народився Олександр Бадера у Володимир-Волинському у 1948 році. Після закінчення школи навчався у Володимир-Волинському професійно-технічному училищі, де отримав професію електогазозварника. Пізніше Олександр Бадера здобув вищу економічну освіту в Києві, де й залишився працювати. У 90-х роках ХХ століття став приватним підприємцем. Тривалий час займався кінопрокатом, та з товаришами навіть почав самостійно випускати кінофільми. Після знайомства із Почесним гетьманом Українського козацтва Володимиром Мулявою захопився історією козацтва, та сам став отаманом галицько-волинських козаків. Мріяв створити музей Січових Стрільців. Олександр Бадера цікавився також народною медициною, навчався премудростей травознавства у відомого народного цілителя з Брусилівського району на Житомирщині. Ця наука знадобилась йому під час подій Євромайдану, коли він з цілою родиною допомагав пораненим та застудженим, готуючи відвари та настої з трав, а також збирав пляшки для коктейлів Молотова і заготовляв дрова для євромайданівців. А сам сильно застудився, коли на Водохреще був облитий крижаною водою, до того ж отримав сильне отруєння газами, але все одно не покинув барикади, казав-жартував: «Трохи мене покропили, та від того я став ще більш загартованим». На День Соборності, біля стадіону «Динамо» під час протистояння на Грушевського у сутичках його сильно побили, перемагаючи біль, знов віджартовувався: «Зламали пальця — та не зломити дух». Після побиття Олександра Бадеру привезли додому, до лікарні не звертався через те, що саме лікарня для побитих та поранених була одним з найнебезпечніших місць, та сам Олександр Бадера вірив у це, що зможе сам себе вилікувати. Але за шість днів, унаслідок численних травм, Олександр Бадера помер 28 січня 2014 року. В останню дорогу 31 січня 2014 його провели місцеві козаки на кладовищі села Мала Солтанівка

За мужність, проявлену під час Революції Гідності Бадера О.М. удостоєний нагороди Золотої Зірки.

А далі зі сцени звучали вірші і пісні про Україну, про її героїчне минуле та сьогодення, піднімали настрій танцювальні композиції та гуморески.

 

 

Словом, глядачі не сумували, а отримали позитивні емоції помножені на любов до України, мови та рідної Волині.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 34 гостей на сайті