Корисні посиланняВхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ВПУ
 
Людина з планети «Старість»

У перший жовтневий  день увага всього прогресивного людства прикута до проблем старого покоління. А передувало цьому проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 1жовтня Міжнародним днем людей похилого віку. 30 вересня учні групи К-31  під керівництвом Свердел Юлії Миколаївни та соціально  педагога Зеленько Майї Олександрівни підготували інформаційно-просвітницьку годину «Людина з планети» «Старість». На картах небесних тіл така планета не позначена. Але вона існує в часі. У в свій час кожен  ступає на її поверхню. Час тоді збігає повільно – із довгими холодними ночами заповненими безсонням , ломотою суглобів, аритмією серця.

  

Це планета називається «Старість». Так заведено у природі,що за весною завжди літо, а за літом –осінь. Так і у митті скільки б не тривала молодість чи зрілість,за ними обов’язково прийдуть роки-осінь людського життя.

Як домогтися того,щоб до глибокої старості людини почувалася щасливою? Для України – це найбільша соціальна проблема. Нині не кожен працездатний українець може дати собі чи своїй  сім`ї роду, а що вже тоді говорити про стареньких. Як зробити так, щоб люди із сумними обличчями та спрацьованими руками не відчували себе суспільним баластом.

Люди похилого віку так само потребують уваги та спілкування, як і молоді, та й навіть більше. Ми часто не помічаємо їх – згорблених ,зморщених. А вони завжди поруч.

Людяність, милосердя, добро. Такі знайомі нам ці слова. Вже частіше   ми говоримо про них,а чи наша душа відкрита для добра. Чомусь сьогодні наше суспільство заражене вірусом егоїзму,зла й жорстокості.

Учні Вол-Вол ВПУ члени волонтерського загону «Милосердя» протягом усього року здійнюють  добрі справи: допомагають ветеранам по-господарству,організовують вечори, свята, запрошують ветеранів на виховні години,відвідують районний центр по обслуговуванню громадян і дарують святкові концерти до знаменних дат та пригощають смачними пиріжками, і просто розмовляють з ними. Адже люди старшого покоління – досвідчені, мудрі, добрі. Сьогодні вони для нас дідуся і бабусі.

Мудрі французи кажуть: «От якби молодість знала, якби ж то старість могло….»

Старість із нами поводиться чемно:

Стукає й стукає в двері. Даремно -

Ніхто не запрошує,тиша німа,

Одначе й стояти їй часу нема,

Натисне на клямку,зайде спромогу,

Тоді ми нахабою лаєм небогу.

Поряд з нами живуть, а може доживають свої остатні дні ті, кому допомогти можемо тільки ми. Ми звертаємося до вас із словами застереження: не допустіть, щоб ваші дідусі і бабусі, мами і тата поповнювали  для пристарілих . Зробіть все, щоб сім`я ваша була міцна,здорова і дружня. Зараз, сьогодні. Бо завтра може бути пізно! Будьмо милосердними! Бо суд не милосердя ший до того ,хто не вчився милосердя. Милосердя ставиться вище за суд.

В цей осінь зігрітий день і час хочеться сказати: поважайте дорогих вам рідних,будьте чуйними у ставленні до людей похилого віку, бо це є наріжним каменем людяності.

Поважаймо, робімо добро! Вщануймо цих людей щирим, добрим словом, зробімо все, аби вони відчули себе потрібними суспільству. Адже піклування про ближнього має стати нормою нашого повсякденного життя. 

Коментарі  

 
0 #1 Олена 13.09.2016 12:44
добру справу робить молодь! про особливості спілкування у похилому віці корисний матеріал можна прочитати у №9 психологічного журналу "Експеримент"
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 29 гостей і 1 користувач на сайті