Хмелецький Віктор Іванович Array Друк Array

Хмелецький Віктор Іванович народився 07.06.1978 у місті Володимирі-Волинському. 

1 вересня 1985 року Віктор Хмелецький був прийнятий у перший клас  ЗОШ №3. У 1993 році Віктор Хмелецький закінчив 9 класів третьої школи. У вересні 1993 року  вступив до Володимир- Волинського ВПУ, де здобував професію електрогазозварник з правом водіння автомобіля.

Після закінчення ВПУ у 1996 році Віктор Хмелецький вступив до Київського військового інституту управління та зв’язку.  У  2001  був направлений   на службу  у  51 ОМБР. З  2004 по 2005 ніс службу  у Косово в українському  миротворчому батальйоні.  З 2005  року ніс службу у 51 ОМБР на посаді: спочатку помічник начальника зв’язку, а потім  начальника зв’язку 51 Володимир-Волинської   окремої механізованої бригади у званні «майор».

У  квітні 2014 року Віктор Хмелецькицй був направлений  у зону АТО у Донецьку область  для участі у бойових діях.    

 28 липня 2014 року  біля села Савурівка  Шахтарського  району Донецької облавсті  колона  машин 51 ОМБР була піддана  мінометному обстрілу з боку сепаратистів. Під час обстрілу Віктор був важко поранений.  Майор Хмелецький загинув на місті бою. Похований Віктор Хмелецький у рідному місті  Володимирі-Волинському. 

21 жовтня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно). 29 жовтня 2014 року Володимир-Волинська міська рада посмертно нагородила Віктора Хмелецького почесною відзнакою «За заслуги перед містом Володимир-Волинський». 24 квітня 2015 року Віктору Хмелецькому разом із іншими загиблими в АТО військовослужбовцями, які були жителями міста Володимира-Волинського, було присвоєне звання «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського». 22 квітня 2015 року у Слов'янському парку у Володимирі-Волинському була закладена Алея Слави у пам'ять жителів міста, які загинули на сході України під час проведення антитерористичної операції. Серед інших молодих дубочів – дерево Віктора Хмелецького… 

 Майор Хмелецький пішов на фронт, не маючи однієї нирки. Операцію з приводу важкого захворювання він переніс у лютому 2014 року. А вже 4 квітня від`їхав на фронт. 

«Олександр був вихованою, допитливою дитиною. Сидів на першій парті, любив розв’язувати фізичні задачі. Вирізнявся з поміж учнів особливим відчуттям відповідальності і чесності», - згадує викладач фізики Козак Зінаїда Петрівна. 

«Ми з батьком були наслухані, що наші військові не мають надійних бронежилетів. Тому запропонували синові придбати якнадійніший. Але він запевнив, що вже його має, хоч насправді ще не мав… А бронежилет одягнув лише тоді, коли ними були забезпечені всі його підлеглі», - каже мама Олександра Феодосія Миколаївна. 

«Він був спокійним добрим хлопчиною. У будь-який момент готовий прийти на допомогу. У нього була дуже щира і добра усмішка», - таким згадують Олександра викладачі Володимир-Волинського ВПУ.


 
На даний момент 28 гостей на сайті