Контактна інформації

Телефон для довідок:
/03342/ 2-32-08
/03342/ 2-35-27

e-mail: vol.vpu@gmail.com
Наша адреса:
м. Володимир-Волинський
вул.. Данила Галицького 10

Корисні посиланняЩастя - у спадок

Щастя у спадок

Останнім часом депресії це справжнє лихо людства. Тисячі людей страждають від них, ще більше –вважають, що страждають, і п’ють антидепресанти. У чому ж причини пригніченого настрою, і як із ним боротися? Не давно вчені  Лондонського королівського  коледжу  висунули чергову гіпотезу: схильність до хандри передається у спадок!…

На думку вчених, головна причина депресії – підступний ген 5-НТТ, оскільки саме він відповідає за витрачення мозком гормону серотоніну, наявність якого прямо пов’язана  зі зміною настрою. Зниження рівня серотоніну провокує пригніченість  і навіть суїцидальні думки. Але не поспішайте впадати у відчай: навіть якщо предки нагородили вас "нещасливим» геном, це аж ніяк не означає, що депресія вам забезпечена. Відкриття має й зворотній бік. Судячи з усього, вміння радіти життю й бути щасливим теж закладається генетично. Якщо серед ваших предків були веселуни і балакуни, на самопочуття яких не впливали рівень статку та соціальні обставини, то й у вас є шанс уникнути хандри. Важливо лише послідовно розвивати "ген щастя", а не пригнічувати. І тому даже багато залежить від виховання.

Основи майбутнього світосприйняття закладаються в дитячі роки. Вже доведено: чим яскравіша і багатіша палітра відчуття у перші десять років життя людини, тим більшою мірою вона здатна радіти життю, ставши дорослою. Тому дуже важливо вчити дітей бути щасливими,- вважає психолог Ганна Онищенко. – На жаль, багато батьків не вміють  цього робити. Вони вчать своїх чад сприймати життя, як боротьбу, постійне долання труднощі і пов’язують відчуття щастя й задоволення лише з черговою перемогою над собою чи обставинами. Дорослих нерідко дратує гучний сміх, безпричинні веселощі, і  вони постійно зупиняють дітей зауваженнями на кшталт: «Досить дуріти! Не можна бути  таким несерйозним!»  Насправді  здатність веселитися  просто так, без жодного приводу допомагає людині легше сприймати незлагоди і швидше приходити до норми після ситуацій, що травмують  психіку. Навіть  якщо у вас серйозні проблеми,намагайтеся  якомога менше бурчати й ніколи не приносьте поганий настрій додому. Адже коли дитина часто бачить батьків стомленими й пригніченими, то в неї складається враження, що дорослість – дуже  важка, неприємна пора, і надалі може розвинутися страх перед життям.

Висновки психологів підтверджують  і соціологічні  дослідження, в ході яких з’ясувалося, що на рівень щастя не впливають ні матеріальний добробут, ні соціальний стан, ні успішна кар’єра.  Знаменитості  почуваються не щасливішими за тих, хто скніє в тіні. А бідняки часом значно оптимістичніші за мільйонерів. Наприклад, у різних родинах.  Про існування одне одного вони  довідалися  вже у зрілі роки. З’ясувалося,що один із братів жив у статку,зумів здобути хорошу освіту,влаштуватися  на престижну роботу. Другий ледь осилив шкільну  програму й улаштувався на бензоколонку,щоб годувати сім’ю. Але,попри  різницю  в соціальному стані,освіті та вихованні, обидва  брати були  однаково  оптимістичні й доброзичливі,а власне життя вважали абсолютно благополучним. Щастя  не залежить від зовнішніх чинників,воно всередині самої людини. Багато важить її власне ставлення до ситуації.

Як же бути, коли дедалі  частіше долає хандра і голову заполонили похмурі думки? Не кваптеся ковтати антидепресанти. Для початку спробуйте змінити стиль життя.

Останнім часом на Заході дуже популярна теорія « відчуттів потоку»: людині рекомендується  жити так, щоб події захоплювали  її без решти, йшли безперервною низкою : робота, активний відпочинок, спілкування з друзями, цікаві захоплення… Плануються день так, щоб він був розписаний  по хвилинах, тоді у вас просто не залишиться  часу на хандру,- радить  Ганна Онищенко. – Мені можуть заперечити, мовляв, у нашому житті все саме так і відбувається – з ранку до вечора  крутимося, як білка в колесі. Але від цієї метушні тільки більше втомлюємося. У тому-то й річ, що рекомендується  не надсадно трудитися, а робити те, що по-справжньому приємне й викликає позитивні емоції. Це можуть бути доброчинна діяльність, заняття спортом, прогулянки з дітьми, відвідання театрів і музеїв. Головне – не лежати на дивані без діла. Люди, зайняті різноманітними  видами діяльності, менше схильні до депресії, тому що можуть проявити себе і знайти підтримку відразу  в кількох сферах.

На думку психологів, ми  занадто  багато часу й зусиль витрачаємо на завоювання примарних  висот, а здобувши довгождану  перемогу, не маємо  сил навіть радіти цьому. І вже наступного дня починаємо будувати чергові наполеонівські  плани. Тим часом для  щастя  потрібно не так уже й багато. Воно в усмішці дитини, співі птахів за вікном, пахощах квітів, свіжому хлібі  на сніданок…

Давньогрецький  мислитель Епікур вважав,що  щастя полягає  в тому, щоб відкинути метушню й марнославство і розділити з близькими прості радощі: їжу, вино та дружню розмову. Робіть це частіше!

 
На даний момент 13 гостей на сайті