Контактна інформації

Телефон для довідок:
/03342/ 2-32-08
/03342/ 2-35-27

e-mail: vol.vpu@gmail.com
Наша адреса:
м. Володимир-Волинський
вул.. Данила Галицького 10

Корисні посиланняСелфі: користь і шкода

Селфі – відносно нове захоплення сучасної людини. Але іноді складається враження, що воно вже стало невід’ємною частиною життя деяких молодих людей і підлітків. Ні одне свято або захід не проходить без спільного селфі, а «лайки» все частіше стають показниками успішності людини в її соціальній групі.

У залежності від того, чи це просто забава, хоббі або справжній сенс життя, можна говорити про користь і шкоду селфі.

Отже, що позитивного є у тому, щоб робити селфі-фото:

1. Приємні спогади.
Частіше за все, людина на фото виглядає щасливою, усміхненою, тобто вона переживає приємні миті свого життя. Це може стати ресурсом, нагадати про щось важливе або просто підняти настрій в моменти, коли людина втомлена, або переживає складний період.

2. Отримання додаткової уваги.
Викладаючи в соціальні мережі фото, в яких продемонстровано успішність, значимість самого себе, селфер отримує можливість додаткової уваги, позитивних відкликів і набуває популярності у своїй групі. Але тут є важливе питання: чи це потреба у дружній підтримці, чи це психологічні негаразди з самооцінкою і невпевненість у власній значимості? Це питання так і лишається відкритим.

3. Позитивне сприйняття себе.
Можливий варіант позитивного впливу селфі – спосіб навчитися сприймати себе таким який ти є, з усіма недоліками і перевагами. Це є певна відкритість людини до зворотного зв’язку, при умові, що вона реагує на нього адекватно навіть у формі критики.

4. Творчий процес передачі інформації
Іноді фото може містити в собі багато інформації про особистість людини: передавати її емоційний стан, особисті вподобання, відношення до певної події або місця. В цьому випадку фотознімки мають дійсно бути захоплюючими і різноманітними, нести в собі якийсь сенс. 
Інша сторона питання – що може бути негативного у бажанні робити селфі:

1. Поверхневе сприйняття реальності.
Процес постійного фотографування себе навчає сприймати реальність поверхнево. Коли людина стає залежною від оцінювання іншими своєї зовнішності, то зміст фото втрачає значення. Навколишній світ стає лише фоном, декорацію, аби продемонструвати значимість центральної фігури.

2. Спосіб відходу від реального спілкування.
Ще одна небезпечна сторона селфі полягає в тому, що люди перестають спілкуватися вживу! Фото стає таким собі способом заміщення реальної потреби у живому спілкуванні і взаємодії з людьми. Такі наслідки не мотивують удосконалюватись, вирішувати власні психологічні проблеми, долати бар’єри в спілкуванні.

3. Втеча від самотності.
Активна діяльність у соціальних мережах надає оманливу ілюзію «бурхливого життя». Аби стимулювати позитивний зворотний зв’язок, селфер викладає все нові і нові фото, намагаючись звернути на себе увагу, отримати бажане заохочення. Але часто це відбувається для того, аби не почуватися самотнім, несвідомо уникати цієї проблеми і не вирішувати її.

4. Єдиний спосіб самовираження.
Якщо фото самого себе стає єдиним способом самовираження людини, то це впливає на процес її творчого пристосування в житті. Адже є багато варіантів, як можна виразити себе, своє відношення до певних подій або речей. Життя різноманітне і не варто зупинятись на чомусь одному, бо наш розвиток – це пошук нового.

Підбиваючи підсумки, хочеться сказати про те, що селфі-фото самі по собі не несуть негативних наслідків лише в тому випадку, коли людина ставиться до них саме як до фотографування, і не бачить в цьому сенсу життя, не ризикує, аби зробити вдалий кадр, не прагне отримання більшої кількості «лайків».

Адже, доречно може бути поділитись власними переживаннями або досвідом, та ні в якому разі фотографування не має замінювати живих вражень.

 
На даний момент 39 гостей на сайті