Наше сьогоднення |
Володимир-Волинське вище професійне училище є державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня і І-го рівня акредитації. Училище забезпечує надання повної загальної середньої освіти, професійно-технічної освіти, початкової вищої освіти. Проводить підготовку, перепідготовку на договірній основі з підприємствами, установами, організаціями, державною службою зайнятості та фізичними особами, громадянами, які не зайняті в суспільному виробництві або потребують перекваліфікації. Училище здійснює підготовку, перепідготовку робітничих кадрів для підприємств: - ВАТ «Луга» м. Володимир-Волинський; - Сільськогосподарських підприємств і господарств управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир-Волинського, Іваничівського, Турійського, Ковельського, Любомльського районів; - ЗАТ «Агросвіт» м. Володимир-Волинський; - Спільного українсько-російсько-польського підприємства ТзОВ «Гербор-Холдінг»; - Торговельних підприємств м. Володимир-Волинського і району; Відносини з ними регулюються на основі договорів про підготовку кваліфікованих робітників Додатковою діяльністю училища є: - Підготовка, перепідготовка робітничих кадрів понад державне замовлення; - Виготовлення виробів і надання послуг в процесі професійно-практичної підготовки учнів; - Організація роботи їдальні для забезпечення харчування учнів; - Роздрібна торгівля продовольчими і непродовольчими товарами; - Надання гуртожитку для тимчасового проживання як окремих громадян, так і спортивним та туристичним групам для ефективного використання площ; - Вирощування і реалізація сільськогосподарської продукції на землях учбового господарства. В жовтні 2009 року училище пройшло державну атестацію і одержало ліцензію, терміном на 10 років, для здійснення освітньої діяльності у сфері професійно-технічної освіти з 12 професій: Назва професій і ліцензований обсяг прийому показано на екрані.
В училищі запроваджено ступеневу підготовку фахівців за етапами: Кваліфікований робітник – молодший спеціаліст – бакалавр = спеціаліст Училище пройшло державну акредитацію на право підготовки молодших спеціалістів з двох спеціальностей: - Швейне виробництво - Електрифікація і автоматизація сільського господарства З 2007 року училище входить в навчально-науково-виробничі комплекси університетів: - Київського національного університету технологій і дизайну; - Хмельницького національного університету; - Львівського національного аграрного університету. В училищі навчається 537 учнів і слухачів, які проходять підготовку з 11 робітничих професій для галузей сільського господарства, будівництва торгівлі, промисловості. Підготовка кваліфікованих робітників здійснюється переважно за інтегрованими професіями, що сприяє у працевлаштуванні випускників та підвищує їхню конкурентоспроможність на ринку праці. План державного замовлення з прийому учнів на навчання у 2010 році виконано на 100%, прийнято 230 учнів. Випуск 2010 року становив 282 учні, з них працевлаштовано 236, що становить 84%, в тому числі за галузевим спрямуванням, осіб/% - Загальні для всіх галузей економіки – 22/9,3% - Деревообробне виробництво – 23/10,3 - Швейне виробництво – 26/11 - Сільське господарство – 72/31 - Будівництво – 18/7,6 - Торгівельно-комерційна діяльність – 48/20,3 - Сфера послуг – 27/11,4 Непрацевлаштовано – 46 осіб / 16% В тому числі: навчання – 26 осіб Служба в армії – 6 осіб Декретні відпустки, виїзд на проживання за межі області, індивідуальна трудова діяльність – 14 осіб Для здійснення навчально-виховного процесу згідно сучасних вимог обладнано 29 навчальних кабінетів, 15 навчально-виробничих майстерень, 1 навчальний полігон, 1 трактородром. Загальна потужність училища 860 учнівських місць. Навчальна площа на одного учня складає 8,7м2. Училище має навчальне господарство площею 67,3га, машино-тракторний парк, який нараховує 11 тракторів. 12 автомобілів. Для проживання учнів є гуртожиток на 220 місць, їдальня на 120 посадочних місць. За останні роки покращився стан комп’ютеризації та інформації навчального процесу. Училище має 2 сучасні комп’ютерні класи (32 одиниці техніки). Всього в училища є в наявності 56 комп’ютерів, які використовуються в навчальних кабінетах: «Правила дорожнього руху», в бібліотеці, методичному кабінеті, бухгалтерії, навчальній частині і інших структурних підрозділах. На один комп’ютер припадає близько 15 учнів. Загальноосвітню та професійну підготовку в училищі забезпечують 26 викладачів. Всі викладачі мають вищу освіту, з них педагогічні звання: викладач-методист – 5 чоловік старший викладач – 10 чоловік спеціаліст вищої категорії – 19 Професійно-практичну підготовку в училищі забезпечують 27 майстрів виробничого навчання, фаховий рівень усіх майстрів виробничого навчання відповідає займаним посадам. Навчально-виробнича діяльність училища характеризується наступними показниками за 2010 рік
Виховна робота в училищі проводиться відповідно річного плану з виховної роботи. Педагогічний колектив проводить заходи, спрямовані на виховання в учнів патріотизму, високої моральності, готовності взяти на себе відповідальність за добробут і безпеку свого народу. Класні керівники урізноманітнюють тематику виховних годин згідно вимог часу, інтересів і побажань учнів, проблем сьогодення. З метою організації змістовного дозвілля в училищі 85% учнів охоплено гуртковою роботою. В училищі створено систему правовиховної роботи: місячники, дні профілактики, індивідуальна робота з учнями. На кожного учня з девіантною поведінкою заведена інформаційна карта, у якій зазначено інтереси, нахили учня. Це допомагає залучити дану категорію учнів до громадського життя училища. Показником творчої праці колективу є його високий рейтинг в обласних конкурсах, виставках, олімпіадах. Щорічно в обласному конкурсі «Училище року», методичній виставці «Творчі сходинки педагогів Волині» училище виборює призові місця. Міністерством освіти і науки України Володимир-Волинське вище професійне училище визнано одним із 100 найкращих професійно-технічних навчальних закладів України. Педагогічний колектив училища в своїй роботі зорієнтований на творче використання прогресивних педагогічних ідей, досягнень сучасного виробництва, сучасних технологій, що забезпечить підготовку духовно багатих, висококваліфікованих фахівців, здатних піднести економічний рівень нашої держави.
|