Корисні посилання
Контактна інформації

Телефон для довідок:
Приймальна директора

/03342/ 3-51-10
Директор

/03342/ 3-50-55

Приймальна комісія

380936639500

e-mail: vol.vpu@gmail.com
Наша адреса:
м. Володимир
вул.. Данила Галицького 10

Вхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ЦПО
 
Історія Володимир-Волинського ЦПО

Навчальні заклади чимось нагадують людей, у кожного свій рік і місце народження, своя адреса, своє власне ім'я і навіть батьки.
Дата народження Володимир-Волинського ПТУ-23 - 1 листопада 1954 року, коли воно з контингентом в 300 учнів розпочало свій перший  навчальний рік. Створено училище Постановою Ради Міністрів колишнього СРСР як технічне училище (ТУ) на базі сільського господарства, згодом, а саме 1 вересня 1963 року, училище перейменоване в ПТУ і переведене на базу тресту "Укрспецводмонтаж".
Тоді, в далекому нині 1954 році, училище готувало робітників лише з трьох професій:
Нормувальники МТС.
Механіки для ферм і відділень.
Електромеханіки.
З того часу пройшло майже піввіку. І сьогодні училище відсвяткувало свій 53 рік народження. Тисячі його птахів-випускників розправили крила і полетіли в вирій нового життя, адже за роки свого існування училище підготувало понад 15000 кваліфікованих робітників. І звили вони свої гнізда не тільки на рідній Волині, а й по всій Україні, дехто навіть поза її межами. Найкращі з них, кому притаманні висока професійність, прагнення до вдосконалення своєї майстерності, продовжили навчання в ВУЗах і технікумах, обіймають керівні посади.
Успіх справи завжди і в усьому вирішують люди, їх наполеглива праця, творчі пошуки. З перших днів існування училищу поталанило на інженерно-педагогічні кадри, починаючи з його першого директора Кужеля Владислава Анатолійовича.
Разом з директором і трохи згодом в училище прийшли молоді, сповнені молодої енергії і творчого запалу педагоги ,які виховали в стінах училища не одне покоління робітників.
Це Ґонтар Олексій Йосипович, Семенюк Кирил Миколайович, Кравчук Павло Йосипович, Нечитайло Іван Миколайович, Пузинюк Григорій Андрійович, Олійник Касьян Ульянович, Гаврилюк Павло Антонович, Желізний Микола Степанович та інші. Особливе місце серед них займає Хомюк Михайло Несторович, який в 1966 році призначений директором училища і залишався на цій посаді 28 років, до виходу на пенсію.
Більшість вищезгаданих педагогів віддали училищу десятки років своєї праці, декого з них вже немає з нами, але світла пам'ять про них живе і буде жити в серцях їх вихованців, кому вони дали путівку в життя.
Це їх зусиллями та відданістю справі училище жило, ставало на ноги, росло і міцніло.
Поступово зміцнювалась матеріальна база училища, відкривалися нові професії, збільшувалась кількість учнів.
З 1974 року училище переведено на нову систему навчання, за якою разом із спеціальністю учні одержують атестат про середню освіту.
Перебудова навчально-виховного процесу в училищі дала новий поштовх його розвитку, розширила діапазон творчості, піднесла на вищий рівень професійну майстерність майбутніх робітників.
Про це свідчила участь учнів училища в технічній і художній творчості, де вони не раз займали призові місця і мали честь представляти училище навіть у Москві, на виставці досягнень народного господарства колишнього СРСР.
В училище прийшла нова плеяда педагогів, які свій педагогічний талант, щирість і доброту сердець віддали своїм вихованцям. Це Козирський Юрій Маркович, Сміщук Ніна Тимофіївна, Левковський Віталій Кирилович, Ковтанюк Іван Никифорович, Герман Володимир Миколайович, Олещук Софія Михайлівна, Романова Зоя Михайлівна, Корніюк Володимир Зотікович та багато інших, кого сьогодні з вдячністю і повагою згадують в училищі. Це завдяки їх праці училище було другою домівкою для багатьох юнаків і дівчат, бо вчили тут добру, щирості, а головне - професіоналізму.
Навчальний заклад працює плідно тоді, коли в ньому спокійно і затишно, коли в учнівському та вчительському колективі панує атмосфера довіри і співпраці.
Саме таку атмосферу створив в училищі його новий директор Смоляр Володимир Анатолійович, який очолив училище 1 листопада 1994 року. В училище прийшов керівник нового покоління, який добре знав його проблеми і традиції, тому що за майже 25 років роботи в ньому пройшов шлях від майстра виробничого навчання, старшого майстра до його директора.
Завдяки атмосфері творчості і пошуку, створеної дирекцією училища, виріс золотий фонд талановитих педагогів, які успішно впроваджують інноваційні технології, створюють нові методики, дбають про те, як допомогти дітям-сиротам і напівсиротам ,дітям з малозабезпечених сімей, демонструючи поєднання педагогічної мудрості і сердечності.
Серед них: викладачі Тетерук М.П., Козак З.П., Зінчук Н.П., Бабюк Б.С., Скиць Г.П., Кравченко В.І., Літкович В.С., Місюченко Н.О., Романюк Л.І., Хомич С.В., Осічка Л.В., Окуневич Т.М., Марчук О.А., Нестерук В.В., Богдан Н.В.; майстри виробничого навчання Бічук О.В., Мірчук Ю.М., Литвинюк Л.П., Степанченко Н.О., Бачинська Н.А., Сачук В.М., Ричанчик В.Й. та інші.
У 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України №189 Володимир-Волинське ПТУ№23 реорганізоване у Володимир-Волинське вище професійне училище.
Нині  в училищі  навчається більше 500  учнів,  які проходять підготовку з 9 робітничих професій.
Здійснюється ступенева освіта робітничих кадрів.
Починаючи з 2000 року, училище постійно займає призові місця в обласному конкурсі "Училище року" (2006 рік - знову І-ше місце).
На новий, вищий рівень піднялася методична роботи в училищі.
Методичний кабінет училища (завідувач - Н.О.Місюченко) впевнено тримає 1-е місце в обласних конкурсах методичних кабінетів ПТНЗ, у 2005 році став дипломантом Всеукраїнського огляду - конкурсу методичних кабінетів ПТНЗ.
Щорічно 15 - 17% випускників училища одержують дипломи з відзнакою. У 2007 році 8 випускників училища одержали золоті та срібні медалі.
В училищі панує культ книги, тому що педагогічний колектив прагне навчити учнів думати, узагальнювати і розширювати знання, висловлювати свої враження в рефератах, повідомленнях тощо.
Зберігаються прекрасні традиції училища. Яскравий приклад тому -учительський хор "Джерело", який виборов звання народного, учнівська художня самодіяльність, підтримання на належному рівні соціального захисту підлітків, адже тут збережено щоденне безкоштовне харчування учнів.
Педагогічний колектив Володимир-Волинського вищого професійного училища впевнено дивиться в завтрашній день, бо працюють тут небайдужі, талановиті, закохані в свою справу люди.

 
На даний момент 40 гостей на сайті