Корисні посиланняВхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ВПУ
 
Забути – неможливо…

«…Забирай все, щоб щенята не мали що їсти!». Ці слова колгоспного активіста, сказані під час вилучення продуктів з селянської господи у 1947 році прозвучали в наші дні з вуст свідка, як звинувачення радянського режиму у злочинах проти власного народу. «Щенятами» були троє голодних дітей, що тулилися до матері в холодній порожній хаті. Вони повинні були померти. Але вижили, щоб розказати нам, представникам молодших поколінь, про жахливі часи голоду.

 

Дню пам'яті жертв Голодомору була присвячена зустріч учнів нашого училища зі слухачами Університету третього віку, що відбулася в Історичному музеї міста 23 листопада. В заході взяли участь учні груп Е-11 та К-21. Літні люди ділилися сімейними історіями про голод 20-х років та Голодомор 1932-1933 рр. Крім того, як очевидці подій, розповіли про голод 1946-1947 рр.

 

Затамувавши подих, учні слухали свідчення про розстріли селян за збирання колосків на колгоспному полі, про те, як діти розкопували мишачі нори з надією знайти там хоч трохи зерна… В декого на очі наверталися сльози. Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто не пережив  страшних років голоду. Кожен виступ свідків тих подій супроводжувався жвавим обговоренням в залі. Представники старшого покоління побажали учням, щоб їм ніколи не довелося пізнати голоду, війни, репресій.

Завдяки організаторам та учасникам зустрічі учні доповнили свої знання з історії нашої держави. Участь в таких заходах допомагає розвинути в них почуття патріотизму, прихильність до загальнолюдських цінностей та гуманізму.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 29 гостей на сайті