Корисні посиланняВхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ВПУ
 
Методичний кабінет

В наш час ні наука, ні практика не стоять на місці, тому неперервним поповненням знань повинен займатись той, хто має відповідний досвід, і той, хто його тільки набуває. Адже відповідальні завдання нової національної школи зможе виконати лише педагог, який не тільки добре професійно підготовлений, а й здатний постійно, протягом всього життя підвищувати свою компетентність, вдосконалювати професійну майстерність. Про це дуже вдало сказав В. О. Сухомлинський «Через 4-5 років після закінчення ВУЗу вчитель повинен знати в 3, 5, 10 разів більше, ніж знав він в перший рік своєї роботи, якщо цього не буде, учні будуть приречені на зубріння й отупіння».

Одним із найголовніших завдань методичного кабінету саме і є надання допомоги викладачам і майстрам виробничого навчання у підвищенні їх педагогічної майстерності, у впровадженні в навчально-виховний процес інноваційних технологій, передового педагогічного досвіду, в розвитку аналітичних та дослідницьких навичок.
У виконанні цих завдань важливим є те, якими матеріалами забезпечений методичний кабінет, наскільки відповідають вони вимогам часу і потребам колективу, тому при організації роботи методичного кабінету ми намагаємося перетворити його в справжню методичну скарбницю, яка б однаковою мірою служила і викладачам, і майстрам виробничого навчання.
Матеріали методичного кабінету оформлені за розділами.

Розділ I  Методична робота
тут знаходяться:
- план роботи училища на рік;
- план роботи методичного кабінету;
- план роботи педагогічної ради;
- план роботи НТПІ;
- плани роботи методичних комісій;
- плани роботи шкіл підвищення педагогічної майстерності викладачів і майстрів;
- плани роботи творчих груп;
- плани авторських шкіл передового педагогічного досвіду;
- зведений план масово-методичної роботи в училищі;
- навчально-програмова документація з усіх предметів і професій;
- плани вивчення передового педагогічного досвіду;
- плани роботи клубу молодого викладача та школи молодого майстра;

Розділ II   Теоретичне навчання
В цьому розділі зібрана література з методики викладання окремих дисциплін на допомогу викладачам загальноосвітніх  і спеціальних дисциплін. Тут викладачі можуть ознайомитись з літературою з питань впровадження інформаційних технологій, з матеріалами підборок «Вивчай педагогічну спадщину» та «Видатні педагоги України».

Розділ III  Виробниче навчання
Тут розташовані:
Література на допомогу майстрам виробничого навчання; матеріали передового виробничого досвіду стосовно кожної професії, що вивчається в училищі; зразки інструкційно-технологічних карт з усіх професій; зразки творчих уроків з різних професій; творчі методичні збірники дидактичних матеріалів, розроблені майстрами виробничого навчання;матеріали тижня майстра початківця; матеріали конкурсів «Кращий з професії» тощо. 
Розділ IV  Виховна робота
Цей розділ підкаже класним керівникам тематику творчої виховної години, тут зібрані сценарії тематичних вечорів, орієнтовні тематики бесід. Є тести для вивчення колективу групи, матеріали періодичної  преси, рекомендовані для обговорення, "Довідник класного керівника", узагальнені досвіди роботи кращих класних керівників, матеріали тижнів класного керівника, проведення яких стало в училищі доброю традицією.

Розділ V. Довідково-інформаційний фонд.
Тут до послуг викладачів і майстрів виробничого навчання оформлені картотеки:
-картотека методичної літератури методкабінету;
-картотеки матеріалів педагогічної преси з проблеми профтехосвіти та з науково-методичної проблеми, над якою працює училище;
-картотека методичних матеріалів, виготовлених ІПП училища;
-анотована картотека передового педагогічного досвіду педагогів училища.
В кабінеті створено “Фонд педагогічної ініціативи”, куди увійшли 70 методичних збірників, більше 80 творчих уроків, розроблених за інноваційними технологіями, матеріали роботи творчих груп, банк дидактичних ігор, матеріали педагогічних читань та педагогічних конференцій, творчі звіти педагогів тощо.
У кожного викладача, майстра виробничого навчання є своя власна папка, де зосереджуються матеріали, розроблені ними в міжатестаційний період, а також свій творчий паспорт.
В кабінеті працюють постійнодіючі виставки: “Тобі-молодий вчителю”, “Сучасному уроку-наукову організацію, високу якість”, “Готуємо молодших спеціалістів”, “Пам`ятки, поради вчителю”, “Працюємо над проблемою: “Розвиток інтелектуально-пізнавальних та творчих, здібностей учнів шляхом впровадження інноваційних технологій", “Увага! Інноваційні технології”.
Методичний кабінет училища є своєрідною скарбницею, банком різноманітної педагогічної, методичної, інструктивної та технічної інформації.
Але, як відомо, навіть самий солідний банк може швидко вичерпати свої запаси, якщо їх постійно не поповнювати. Тому викладачі і майстри виробничого навчання училища є не тільки споживачами, а й  активними вкладниками методичного кабінету. І чим більше і регулярніше їх внески в загальний методичний фонд, тим вище відсоток відрахувань, які одержує з нього кожен педагогічний працівник училища. Без цього методичний кабінет просто не виконував би свої функції.
В методичному кабінеті проходять заняття шкіл підвищення педагогічної майстерності, засідання клубу молодого викладача «Імпульс», проводять виставки своїх методичних знахідок члени методичних комісій  в дні предметно-методичних тижнів.
Методичний кабінет училища в обласному конкурсі на кращий методичний кабінет у 2005 р. виборов 1 місце. Він є дипломантом Всеукраїнського огляду - конкурсу методичних кабінетів ПТНЗ 2005

Фотофрагменти творчих занять шкіл підвищення педагогічної майстерності

Заняття засідання клубу молодого викладача "Імпульс"

Засідання науково-методичної ради методкабінету

Школа відвищення педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання

Засідання атестаційної комісії

Педагогічна конференція

Інтерактивна вправа "Гаряче крісло" - заняття з викладачами

Мозкова атака "Акваріум" - заняття з викладачами

Педагогічна дискусія - заняття з викладачами

 
На даний момент 9 гостей на сайті