Корисні посиланняВхід на сайтЗабули свій пароль? / Зареєструватися

Опитування

Чи подобається Вам навчатись у Володимир-Волинському ВПУ
 
Методичний кабінет
Засідання методичної комісії педпрацівників з професій електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, електрогазозварник, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення.

25.11.2020 року відбулось чергове засідання методичної комісії педпрацівників з професій електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, електрогазозварник, оператор з обробки інформації і програмного забезпечення, молодший спеціаліст(молодший бакалавр) спеціальності 141»Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка».
На засіданні в межах проблемного семінару  колеги ділились методами підвищення ефективності роботи з слабовстигаючими учнями за допомогою репродуктивних методів навчання для забезпечення умов для розкриття професійної  компетентності учнів. Кащенюк М.В. зазначив, що методики рівневої диференціації завдань допомагають створити позитивну мотивацію в професійній підготовці учнів. Сергеєва Т.В. доповнила, що засобами диференціації легко створити ситуацію успіху в навчальній діяльності учня, що дає можливість підвищити його інтерес до вивчення навчального матеріалу.
Як і завжди,були вирішені поточні питання в комісії: заслухали стан роботи над індивідуальними методичними проблемами майстрів в/н Хільчука А.М. та Штуня В.А., обговорили стан безпечних умов життєдіяльності учнів в майстернях та лабораторіях з їх завідувачами, обговорили та рекомендували на затвердження в навчальну частину екзаменаційну документацію для проведення зимової сесії в групі молодших бакалаврів МБЕ-1.
На засіданні також виступила голова мк Харлампович Л.М., яка поділилася з колегами враженнями від EdCamp-марафону, який вона «біжить» зараз разом з командою EdCamp і 1000 педагогів з усієї України. Розповіла про цікаі і корисні завдання, як індивідуальні (марафонні) так і командні (наскрізні). Розповіла про чудові і корисні можливості, які отримує під час «забігу».
Темою більш детального розгляду став бонусний  суботній вебінар 21.11.2020 року, де редакторка «Шкільного світу» Світлана Дмитренко презентувала методику  Click-навчання. Обговоривши надані пані Світланою  методики, ми вирішили спробувати будувати свої уроки за рекомендованим планом.
Адже є одна лиш правда: змінились технології, змінились наші учні, отже і ми маємо змінити підходи аби якість навчання залишалась незмінно високою.
Голова мк Харлампович Л.М.

 
Засідання методичної комісії викладачів природничих дисциплін

26 листопада відбулось засідання методичної комісії викладачів природничих дисциплін. З результатом  роботи над методичною розробкою вислухали Козак З.П., яка підготувала презентацію з теми "Роль інформаційних технологій  в підвищенні ефективності уроків фізики". Також були розглянуті інші поточні питання роботи методичної комісії.

 

 
Засідання методичної комісії

Засідання методичної комісії педпрацівніків з професії "Тракторист-машиніст с/г виробництва,слюсар з ремонту посівних транспортних засобів,водій автотранспортних засобів категорій "В"і"с"
Тема:Впровадження іноваційних технологій у навчальний процес.
Форма переведення:круглий порядок дений
1.Обговорення та затвердження екзамеційних питань до ДКА
Вступ.Шостакевич Б.В
2.Скарбничка передового досвіду :Я роблю так
Вступ: Гурич Л.П
3.Заслуховування стану роботи над ідивідуальною методичною проблемою
"Впровадження іноваційних технологій у навчальний процес Венгер В.В
4.Огляд матеріалів педагогічної та фахової преси
"Радимо прочитати вступ Вихристенко О.Н


 
Засідання викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін

Засідання викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін було проведено у формі педагогічного ескізу. Голова методичної комісії Хомич С. В. провела майстер-клас "Прийоми візуалізації навчальної інформації на уроках зарубіжної літератури" для викладачів комісії. Метою заходу було поділитися досвідом інноваційної роботи з учнями училища на уроках зарубіжної літератури через використання хмари слів, кроссенса та скрайбінгу. Протягом тривалого часу ми готували матеріали присвячені прийомам візуалізації представлення різноманітної інформації, які можна використовувати практично на будь-яких уроках. Список прийомів візуалізації на цьому не обмежується. Викладачі продовжують працювати над поглибленим вивченням цієї теми.


 
Впроваджуємо інноваційні підходи у підготовці кваліфікованих робітників

Такій темі була присвячена секція педагогічних працівників електрорадіотехнічних та зварювальних професій, яка відбулась 27 травня 2020 року в режимі онлайн.

Наш час вимагає впровадження інноваційної моделі навчання, яка спрямована на підготовку професійно компетентних робітничих кадрів, які є конкурентоздатними на сучасному ринку праці. Таким був лейтмотив виступу методиста НМЦ ПТО у Волинській області Едуарда Старчевського, який пройшов у формі презентації. Було зазначено, що важливим завданням професійно-технічної освіти, спрямованим на задоволення соціального запиту суспільства у професійно компетентних робітниках, є створення педагогічних умов для розвитку професійно важливих якостей майбутніх робітничих кадрів.

 alt

altДенис Зінь, викладач спецпредметів  Володимир-Волинського ВПУ ознайомив із обладнанням навчально-практичного центру електрогазозварників, створених на базі освітнього закладу.

alt

alt

Підводячи підсумки роботи, керівник секції відзначив, що інноваційні підходи до навчання професій потребують підготовки якісно нового педагога професійної школи, який готовий до роботи в нових умовах, здатний адаптуватися до педагогічних інновацій і швидко реагувати на сучасні та перспективні процеси соціального й економічного розвитку суспільства.


 
Працюємо над оновленням змісту професійної підготовки з будівельних професій

Використанню сучасних матеріалів та новітніх технологій у будівництві було присвячено засідання методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О області будівельного напряму, яке відбулось 20 травня 2020 року в режимі онлайн.

 alt

Методист НМЦ ПТО у Волинській області Едуард Старчевський презентував виступ на тему «Основні напрямки впровадження новітніх технологій, матеріалів та обладнання в освітній процес».

alt 

Учасники секції ділилися досвідом впровадження та використання у процесі підготовки кваліфікованих робітників сучасних будівельних матеріалів та нових будівельних та педагогічних технологій, а також впровадження дистанційної освіти під час карантину.

Викладач спецдисциплін Володимир-Волинського ВПУ Світлана Дукельська розповіла про упровадження елементів дуальної форми навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників  із професії оператор на автоматичних і напівавтоматичних лініях у деревообробленні, зазначила перспективність використання цієї форми навчання.

Підбиваючи підсумки Едуард Старчевський зазначив, що тільки опанування педагогічними працівниками новітніх технологій і впровадження їх в роботу закладів освіти можуть посприяти якісній підготовці кваліфікованих робітників відповідно до вимог ринку праці.

 
Дистанційне навчання: теорія і практика

Саме на таку тему відбулося обласне  онлайн-засідання викладачів природничих предметів 14 травня 2020 року.

 


Керівник засідання Лілія Мамчур ознайомила учасників з документами Міністерства освіти та науки України щодо організації  дистанційного навчання в умовах карантину, з теоретичними основами організації навчального процесу на платформах та сервісах дистанційного навчання та проаналізувала анкети викладачів природничих предметів щодо ефективності організації дистанційного навчання у ЗП(ПТ)О, яка була розміщена у фейсбуці в групі «Профтехосвіта Волині».

 

 Практичним досвідом роботи з впровадження дистанційного навчання  поділилися викладачі ДПТНЗ «Луцьке ВПУ», Старовижівського  професійного ліцею та Світлана Калитюк, викладач Володимир-Волинського ВПУ з теми «Організація дистанційного навчання з предмета хімія та самоосвіта педагога в умовах карантину».

 

На закінчення роботи секції керівник ознайомила учасників з безкоштовними Інтернет-сервісами та інструментами дистанційного навчання та підвела підсумки роботи секції.

 
Засідання обласної секції педагогічних працівників з професії «Водій автотранспортних засобів»

13 травня 2020 року у онлайн-форматі відбулось засідання обласної секції педагогічних працівників з професії «Водій автотранспортних засобів» з теми: «Мотивація та активізація здобувачів освіти у професійній  підготовці».

Керівник секції, методист НМЦ ПТО у Волинській області Вікторія Захаркевич, акцентувала увагу учасників засідання на нормативних документах та методичних рекомендаціях в галузі професійної освіти в умовах карантину, необхідності впровадження у навчальний процес технологій змішаного навчання та вибудовування індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів освіти.

В умовах карантину педагоги системи професійної освіти області  намагаються пристосовуватись до віддаленої роботи, приділяючи велику увагу системності у роботі педагогічних працівників. Важливість цієї складової для підвищення рівня професійно-практичної підготовки відзначив викладач Володимир-Волинського ВПУ Володимир Василевський, виступивши із доповіддю «Системність у роботі педагогічних працівників-як складова підвищення рівнів професійно-практичної підготовки».

 

 
Онлайн-засідання робочої групи з розробки модульної навчальної програми

Необхідність дотримуватись карантину зумовила широке застосування дистанційного формату роботи не лише в навчальній діяльності педагогів, а й у методичній роботі. Сучасні інформаційні технології стимулюють викладачів здійснювати активну комунікацію та ефективно виконувати свої професійні обов’язки у форматі «онлайн».

08 травня 2020 року відбулось онлайн-засідання робочої групи з розробки модульної навчальної програми з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» під керівництвом заступник директора з навчально-методичної роботи НМЦ ПТО у Волинській області Семенюк І.Б.

У роботі групи також взяли участь: Харлампович Л.М. – викладач спецпредметів, голова методичної комісії педпрацівників з професії Володимир-Волинського ВПУ, Штунь В.А. – майстер виробничого навчання Володимир-Волинського ВПУ, Люта А.І. – заступник директора з навчально-виробничої роботи Володимир-Волинського ВПУ, Захаркевич В.М. − методист НМЦ ПТО у Волинській області.

Учасники робочої групи обговорили зміст модульної навчальної програми на компетентнісній основі з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», визначили інформаційно-навчальне наповнення модулів згідно регіонального компоненту. Особливу увагу приділено формулюванню критеріїв оцінювання, методам викладання та оцінювання досягнень здобувачів освіти.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 13
На даний момент 20 гостей і 1 користувач на сайті