Володимир-Волинському вищому професійному училищу – 55

Г.П. Скиц – заступник директора з навчальної роботи

Володимир-Волинського ВПУ

«Час рікою пливе...». Ці рядки з відомої пісні знайшли своє втілення в часовому вимірі для Володимир-Волинського вищого професійного училища, яке відзначало своє 55-річчя. Для цього навчального закладу «іменним» днем є 1 листопада 1954 року, коли воно з контингентом 300 учнів розпочало свій перший навчальний рік як технічне училище №3.

Творячи свою історію, воно пройшло нелегкий шлях підготовки трудової молоді. Тоді в далекому нині 1954 році, училище готувало робітників лише з трьох професій:

-         нормувальників МТС;

-         механіків для ферм і відділень;

-         електромеханіків.

Не один раз заклад реорганізовувався, змінював назву: з 10 вересня 1963 року- міське професійно-технічне училище №37, 2 січня 1969 року – Володимир-Волинське сільське профтехучилище №7, 1974 рік – СПТУ №23, у 2003 році  наказом Міністерства освіти і науки України №189 – Володимир-Волинське вище професійне училище.

Проходив час і навчальний заклад стає одним з найкращих у Волинській області, а згідно наказу Міністерства освіти України від 28 серпня 2007р. №866 училище визнано одним із ста найкращих професійно-технічних навчальних закладів України та внесено до Всеукраїнського маршруту вивчення інновацій у системі професійно-технічної освіти.

Сьогодні Володимир-Волинське вище професійне училище – сучасний навчальний заклад, очолюваний талановитим директором Смоляром Володимиром Анатолійовичом. Одним із пріоритетних напрямків Володимир-Волинського ВПУ є створення умов для розвитку педагогічної іцініативи, підвищення загальнодидактичного, науково-методичного та професійного рівня викладачів та майстрів виробничого навчання.

Висока дисципліна, що починається з єдиних педагогічних вимог, яких дотримуються всі педагоги, помножена на глибоку повагу до учнів, дає позитивні результати у навчанні і вихованні молоді.

Для здійснення навчально-виховного процесу згідно сучасних вимог обладнано 28 навчальних кабінетів, 12 навчально-виробничих майстерень, 3 навчальні полігони. Училище має навчальне господарство площею 67,3 га, машинно-тракторний парк, який нараховує 11 тракторів і 10 автомобілів.

Для проживання учнів є гуртожиток на 220 місць, їдальня на 120 посадочних місць.

За останні роки покращився стан комп’ютеризації та інформатизації навчального процесу. Протягом 2005-2006рр. в рамках Державної програми інформатизації та комп’ютеризації ПТНЗ в училищі встановлено 2 сучасні комп’ютерні комплекси (32 одиниці техніки) з ліцензованим програмним забезпеченням, мультимедійний проектор придбано за рахунок коштів спецфонду. Училище має доступ до мережі Інтернет. Це створило певні умови для навчання педпрацівників комп’ютерній грамотності. Завдяки атмосфері творчості і пошуку в училищі виріс золотий фонд педагогічних працівників. Це викладачі З.П. Козак, Л.І. Романюк, Н.Л. Галак, Н.В. Богдан, О.А. Марчук, Л.П. Гурич, майстри виробничого навчання О.В. Бічук,       Н.А. Бачинська, Л.П. Литвинюк, К.С. Мацюк, Л.П. Архимович та ін.

Сьогодні колектив училища нараховує 70 педагогічних працівників, 21 викладач має педагогічну кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії», 7 викладачів – педагогічне звання «викладач - методист», 8 – «старший викладач», 24 майстри виробничого навчання мають робітничу кваліфікацію 5-го і вищих розрядів, 5 майстрів мають педагогічне звання «майстер виробниого навчанн ІІ категорії», 16 педагогів нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України», 2 – знаком «Антом Макаренко».

Навчальний заклад має не тільки багате минуле, а широкі перспективи розвитку.

Запроваджено ступеневу підготовку за етапами: кваліфікований робітник – молодший спеціаліст – бакалавр – спеціаліст.

З початку 2007р. Володимир-Волинське ВПУ входить в навчально-наукові виробничі комплекси університетів:

- Київського Національного учніверситету технологій та дизайну;

- Хмельницького Національного університету;

- Львівського Національного аграрного університету.

Понад 90% випускників училища працюють за отриманою в училищі професією, щорічно 7-12% поповнюють студентські лави вищих навчальних закладів, окремі з них повертаються в училище в якості викладачів, майстрів виробничого навчання.

Ми намагаємося не зупинятись у своєму розвитку, щоб кожен із наших випускників відчув свою значущість, міг гідно реалізувати свої здібності і набуті знання.

Увесь педагогічний колектив примножує славу нашого училища і вірить в те, що зерна посіяні в дитячі душі проростуть дружним сходами добрих справ.

 
На даний момент 94 гостей на сайті