Наша бібліотека
Вечір-спомин

13 вересня у Володимир-Волинській районній бібліотеці відбувся вечір-спомин "Світ поета - мереживо слова і долі", присвячений 55-річчя від дня народження поета Анатолія Махонюка та виходу його збірки "Зірка пливе до світанку". У вечорі-спомині взяли участь учні нашого ВПУ Тріль Марія, Капранова Марія, Чуйко Андрій, Кириченко Анастасія. У їх виконанні проникливо прозвучали вірші поета-земляка. Величезне задоволення від заходу отримали і гості і учасники свята.

 
Афганістан болить в душі моїй

15 лютого 1989 року було завершено виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану. Нинішнього року відзначається 28-ма річниця цієї події.

Здавалося б уже давно закінчилася ця неоголошена війна. Абревіатура СРСР зникла з політичних карт, погони з великими літерами СА порошаться музеях або старих шафах та у самому Афганістані тепер американці. Хто б міг подумати… Але історія не діється з нічого і ніщо не минає безслідно.

Ще живі ветерани, для яких слова Гераж, Кундуз або Кандагар не просто назви, взяті з глобуса, які тисячі матерів, котрі не дочекалися синів, а разом з тим, мабуть, і онуків. Бо ж куля, обриваючи життя, забирає майбутнє.

15 лютого в житті колишніх військових, які пройшли дорогами Афганістану, навіки залишиться як день пам’яті про чужу і жорстоку війну.

«Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану», таку назву має книжкова виставка, розміщена в фойє 1-го корпусу Володимир-Волинського ВПУ, яку підготувала бібліотекар училища Вихрістенко А. М.

Представлені на виставці матеріали із періодичної преси висвітлюють події неоголошеної війни радянської держави в Афганістані, яка тривала 9 років, 1 місяць і 18 днів; це і спогади ветеранів-афганців і намагання розібратись чим була ця війна: авантюра політиків чи політична необхідність і дружня допомога.

15 лютого в групі С-31 відбулася виховна година «Афганістан болить в душі моїй, яку підготувала і провела бібліотекар училища Вихрістенко А. М. Учні прослухали розповідь про страшні події безглуздої афганської війни, про мужність, героїзм, подвиги воїнів інтернаціоналістів, учасників бойових дій в Афганістані.


«Війна. Чужа. Неждана. Непотрібна.

Геройство. Біль. Дочасна сивина

Прокляття чаша випита до дна.

Війна. Війна. Війна»

Роки, скільки їх не минуло, не зітруть у народній пам’яті імена воїнів-афганців, які віддали свої життя, увійшовши в безсмертя.

 

 
план роботи бібліотеки на березень

План роботи

бібліотеки Володимир-Волинського ВПУ

на березень 2017 року

№ з/п

Назва заходу

Форма заходу

Термін виконання

Відповідальний

1

«Жіночі постаті в історії України»

Виховна година

07.03.2017

Бібліотекар

2

«З Кобзарем у серці»

Книжкова виставка

09.03.2017

Бібліотекар

3

«Жива вода Шевченкового слова»

Усний журнал

10.03.2017

Бібліотекар

4

«Шацькі озера – перлина Волинського краю»

Заочна подорож

14.03.2017

Бібліотекар

5

«Я визнаю себе за болем…»

Вечір пам’яті Анатолія Махонюка

23.03.2017

Бібліотекар

6

«Правові поради молоді»

Зустріч з представниками Вол.-Вол. ЦЗ

28.03.2017

Бібліотекар

 

 
Голодомор - трагічна сторінка в історії України

Мало знайдеться в історії України, а й світу таких трагедій, як голодомор 1932-1933 років. Він став національною катастрофою. Тільки за один рік загинула п'ята частина сільського населення України. Штучний голод, за різними оцінками, забрав від семи до десяти мільйонів життів українців.

Тож всі ми повинні пам'ятати ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити.

Саме темі Голодомору була присвячена виховна година, яку провела бібліотекар училища Вихристенко А.М. в групі Т-31 разом  з класним керівником Боярчук А.А. "Голодомор-трагічна сторінка в історії України".

 

Виховний захід був приурочений до дня пам'яті жертв голодомору та політичний репресій, який ми відмічаємо починаючи з 2007 року в останню суботу листопада.

Присутні учні прослухали розповідь бібліотекаря, переглянули фрагменти документального фільму про Голодомор та ознайомились з матеріалами книжкової виставки "Голодомор-геноцид українського народу".

 

 
Книжкова виставка

14 червня в фойє головного корпусу училища відкрилась книжкова виставка "Постать на тлі епох", приурочена до 125-річчя від дня народження Є.Коновальця (1891-1938), полковник, організатора і провідника ОУН.

 
Книжкова виставка

1 червня в фойє центрального корпусу училища відкрилась книжкова виставка "Діти - майбутнє планети", приурочена до Міжнародного дня захисту дітей.

На виставці представлені міжнародно-правові стандарти, документи, які регламентують права дитини, праці відомих захисників прав дітей.

 
Міжнародний день рідної мови

21 січня вся світова спільнота відзначила Міжнародний день рідної мови. Саме до цієї дати була приурочена виховна година «Мова – душа народу», яку провела зав. бібліотекою Вихрістенко А.М. для учнів групи Е-21.

Під час виховного заходу присутні мали змогу познайомитися з матеріалами книжкової виставки «Єдина з тисяч», які висвітлюють важливе значення рідної мови як засобу формування національної свідомості громадян.

 
Виховна година "Скарб народу"


17 лютого 2016 р. в групі К-11 було проведено виховну годину з теми «Скарб народу», присвячено міжнародному дню рідної мови. Участь у проведенні виховної години взяли класний керівник групи Романюк Л.І., бібліотекар районної бібліотеки Грищук Тетятяна і бібліотекар училища Вихристенко Алла.

 
Пам'ятаємо героїв Небесної сотні

16 лютого у Володимир-Волинському ВПУ відбулася виховна година на тему «Пам’ятаємо героїв Небесної сотні». Поділилася цікавою інформацією з групою Зв-11, бібліотекар Гринчук Т.О.


 
СНІД-чума ХХІ століття

Вроздріб-літери звичні, а разом,

В людських долях лишаючи слід,

Творять слово, приречене часом,

У смертельному вироку - СНІД.

Такими словами розпочала виховну годину А.М.Вихристенко в групі Т-21, присвячену дню боротьби зі СНІДом. Тема виховної години носила символічний характер "СНІД-чума ХХІ століття". Учні з цікавістю слухали матеріал та кожен для себе зробив певні висновки, а найголовніший висновок "Краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх".


 
«Вклонімося українському солдатові»


24.03.2015р. була проведена година бібліотекаря. «Вклонімося українському солдатові» так називалась книга, яку презентували бібліотекарі районної бібліотеки для дорослих та бібліотекаря ВПУ  Вихрістенко А.М.

У ході презентації звучали спогади про нелегкі будні в АТО, вірші, присвячені героям-українцям, хвилюючі листи солдатам.

Присутні на презентації учні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих героїв.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 3
На даний момент 48 гостей на сайті